• Pick
  • Club
  • Player
  • Club of origin
1
Carlton 
Jacob Weitering
Mount Eliza Football Club
2
Brisbane Lions 
Josh Schache
Murray Bushrangers
3
Sydney Swans 
Callum Mills A
North Shore A
4
Melbourne 
Clayton Oliver
Murray Bushrangers
5
Essendon 
Darcy Parish
Geelong Falcons
6
Essendon 
Aaron Francis
West Adelaide
7
GWS Giants 
Jacob Hopper A
North Ballarat Rebels A
8
Gold Coast Suns 
Callum Ah Chee
South Fremantle
9
Melbourne 
Sam Weideman
Eastern Ranges
10
Carlton 
Harry McKay
Gippsland Power
11
Adelaide 
Wayne Milera
Central District
12
Carlton 
Charlie Curnow
Geelong Falcons
13
GWS Giants 
Matthew Kennedy A
Collingullie Ashmont Kapooka A
14
Brisbane Lions 
Eric Hipwood A
Aspley A
15
Richmond 
Daniel Rioli
North Ballarat Rebels
16
GWS Giants 
Harrison Himmelberg A
Mangoplah Cookardinia United Eastlakes A
17
Adelaide 
Tom Doedee
Geelong Falcons
18
St Kilda 
Jade Gresham
Northern Knights
19
Hawthorn 
Ryan Burton
North Adelaide
20
Gold Coast Suns 
Brayden Fiorini
Northern Knights
21
North Melbourne 
Ben McKay
Gippsland Power
22
Hawthorn 
Kieran Lovell
Kingborough
23
Carlton 
David Cuningham
Oakleigh Chargers
24
Brisbane Lions 
Ben Keays A
Brisbane Lions Reserves A
25
Western Bulldogs 
Josh Dunkley FS
Gippsland Power FS
26
Western Bulldogs 
Kieran Collins
Dandenong Stingrays
27
Fremantle 
Darcy Tucker
North Ballarat Rebels
28
West Coast Eagles 
Luke Partington
Norwood
29
Essendon 
Alex Morgan
Oakleigh Chargers
30
Essendon 
Mason Redman
Glenelg
31
North Melbourne 
Ryan Clarke
Eastern Ranges
32
Collingwood 
Brayden Sier
Northern Knights
33
North Melbourne 
Mitchell Hibberd
Clarence
34
Gold Coast Suns 
Joshua Schoenfeld
Peel Thunder
35
Western Bulldogs 
Marcus Adams
West Perth
36
West Coast Eagles 
Tom Cole
Sandhurst Football Netball Club
37
Port Adelaide 
Riley Bonner
West Adelaide
38
Fremantle 
Harley Balic
Sandringham Dragons
39
Brisbane Lions 
Rhys Mathieson
Geelong Falcons
40
St Kilda 
Brandon White
Dandenong Stingrays
41
GWS Giants 
Matthew Flynn A
Narrandera A
42
Melbourne 
Mitch King
Murray Bushrangers
43
North Melbourne 
Corey Wagner A
Aspley A
44
Hawthorn 
Blake Hardwick
Eastern Ranges
45
Port Adelaide 
Aidyn Johnson
Bendigo Pioneers
46
Melbourne 
Liam Hulett
Dandenong Stingrays
47
Brisbane Lions 
Sam Skinner
Gippsland Power
48
Western Bulldogs 
Bailey Williams
Glenelg
49
St Kilda 
Bailey Rice FS
Dandenong Stingrays FS
50
Richmond 
Oleg Markov
North Adelaide
51
Sydney Swans 
Tyrone Leonardis
Northern Knights
52
Gold Coast Suns 
Mackenzie Willis
Kingborough
53
Carlton 
Jack Silvagni FS
Oakleigh Chargers FS
54
Essendon 
Mitch Brown
Cheltenham
55
Fremantle 
Samuel Collins
Box Hill Hawks
56
Sydney Swans 
Jordan Dawson
Sturt
57
West Coast Eagles 
Kurt Mutimer
Dandenong Stingrays
58
Collingwood 
Tom Phillips
Oakleigh Chargers
59
Geelong Cats 
Ryan Gardner
Burnie Dockers
60
North Melbourne 
Declan Mountford
Claremont
61
Fremantle 
Shane Yarran
Subiaco Lions
62
West Coast Eagles 
Matthew Allen
Glenelg
63
Collingwood 
Rupert Wills
Collingwood VFL
64
Essendon 
Yestin Eades
North Ballarat Rebels
65
Collingwood 
Ben Crocker
Oakleigh Chargers
66
Geelong Cats 
Sam Menegola
Subiaco
67
Richmond 
Nathan Broad
Swan Districts
68
Essendon 
Michael Hartley
Collingwood
69
Geelong Cats 
Wylie Buzza
Mt Gravatt
70
Geelong Cats 
Matthew Hayball
West Adelaide
  • Father/Son Rule FS
  • Academy Pick A
  • Rookie Elevation R